Zatékání vody do auta

1996-2001

Moderátor: yogifrenk

Odpovědět
Uživatelský avatar
Partyzan
Příspěvky: 31
Registrován: pon 02. dub 2012 21:22:27
Bydliště: Hradec Králové

Zatékání vody do auta

Příspěvek od Partyzan »

Ahoj, tak jsem po těch slejvácích, co před pár dny byly, přišel na to, že mi dovnitř zatejká voda. Měl jsem tam šílenou kaluž na koberci pod sedadlem řidiče a taky na koberci za ním (jen na levé straně). Na netu jsem se dozvěděl z jedné autorecenze vlastníka CR-V 1g, že je to prý konstrukční vada všech CR-V 1. generace a zatejká tam někde pod předním sloupkem tam, kde se odvádí voda z předního skla a ze střechy. Přímo citace od něj:
Jediný „vážný“ neduh jsem objevil po týdnu, kdy tři dny nepřetržitě lilo (parkování venku). Podlaha plná vody, vybírat se mohlo kýblem (posléze zjištěno, že proto se toho údajně předchozí majitel zbavoval). V tu chvíli jsem pochopil, proč většina aut tohoto typu má zoxidované kovové úchyty sedaček k podlaze kabiny. Do auta teče a jedná se o výrobní chybu karoserie! Kdo garážuje, to ani nepozná, protože pod nepropustný podlahový koberec se vejde možná kýbl vody, než to začne přetékat dovnitř.

Zevnitř kabiny pod předními sloupky nahmátnete na levé straně téčkový svár karoserie a tudy přes vnitřky blatníků kape dovnitř odváděná voda ze skel a střechy právě při parkování – vědro za noc. Na pravé straně to máte horší, je tam přišroubována spousta agregátů. Problém jsem vyřešil během jediného víkendu – odstrojení vnitřku (sedačky, plastové obložení, koberec podlahy) cca 1-2 hodiny, lokalizace problému cca 15 minut, odstranění problému (rezistin, tmel, páska) cca 10 minut, ale vysoušení celý víkend. Musím to zaklepat, od té doby s vodou žádný problém!
Nemáte taky podobnou zkušenost? Případně jak jste ji vyřešili?
Díky předem
Honda CR-V 1998 94kW

Uživatelský avatar
Alfred
Příspěvky: 25
Registrován: pát 28. říj 2011 15:53:01

Zatékání vody do auta

Příspěvek od Alfred »

Mi se to ještě nestalo,parkuji pořád venku,ale uvědomil jsem si - mím na prazích nášlapy - že na straně řidiče mi pod levým předním sloupkem vytéká voda (trochu) na ten nášlap.Je z nerezu,tak jsem to neřešil.Ale asi mám trochu ucpaný odtok,tak se na to musím podívat.Ale v autě na zemi je sucho.

Odpovědět