Honda a její elektromobily příští 5ti let

Tiskové zprávy a noviny Honda
Odpovědět
admin
Administrátor
Příspěvky: 84
Registrován: pát 05. lis 2010 15:20:39
Kontaktovat uživatele:

Honda a její elektromobily příští 5ti let

Příspěvek od admin »

Je to pár měsíců co Honda představila e:Technoogy. Jedná se o globální pojmenování elektrické divize Hondy. Všechny elektrifikované modely budou vycházet právě z konceptu e:Technology.

Budoucích 36 měsíců přinese razantní novinky a na trh bude uvedeno šest vozů s elektrifikovaným pohonem. Honda si klade nízké i vysoké cíle najednou. Do roku 2022 hodlá starým modelem elektrifikace zaplnit své nejprodávanější modely. Trošku se bojím, že Honda půjde cestou výměnou spalovacích jednotek za elektrické. Tato cesta jednoduše nefunguje. V jednoduchosti lze představovat spousty naleštěných modelů posazených na velká alu kola, ale kvality chybí.
etechnology.jpg
etechnology.jpg (19.32 KiB) Zobrazeno 6594 x
Slovy víceprezidenta Hondy pro Evropu Toma Gardnera: „Tempo změn v právních předpisech, na trhu a v chování spotřebitelů v Evropě ukazuje, že zde přechod na elektrifikaci probíhá rychleji než jinde na světě. Vzhledem k tomu, že se tempo těchto změn neustále zrychluje, musíme jednat dříve, abychom se dokázali přizpůsobit této změně v poptávce. S potěšením mohou oznámit, že všechny mainstreamové vozy Honda zde v Evropě budou elektrifikovány nikoli až v roce 2025, ale o tři roky dříve, tedy do konce roku 2022. To znamená, že budeme nabízet kompletně elektrifikovanou produktovou řadu za pouhých 36 měsíců.“

Je skutečně očividné, že tlak na ekologii je v Evropě extrémní. Snad si tím spíše neublížíme a skutečně dosáhneme ekologičtějších vozidel. Obávám, že ekologickou zátěž pouze přesuneme na třetí trhy jako je Indie a Čína.

Odpovědět